Menu Zamknij

„Huberta”

Program terapii uzależnienia od substancji psychoaktywnych Centrum Leczenia Uzależnień ,,Familia” prowadzony jest od 1992 roku.

Do programu kwalifikowane są osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi. Kadra oddziału to wysoko wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i chorymi psychicznie.

Terapia w naszym oddziale to przede wszystkim praca metodą zmodyfikowanej społeczności terapeutycznej z wykorzystaniem metody 12 kroków (Minnesota) i modelu poprawy zdrowia psychicznego.

Oprócz terapii behawioralnej stosujemy również farmakoterapię oraz elementy pracy psychodynamicznej. Każdy pacjent jest prowadzony w terapii indywidualnie jednocześnie uczestniczy w zajęciach grupowych w ramach społeczności terapeutycznej. W ramach programu tworzymy z pacjentem Indywidualny Plan Rozwoju , który jest realizowany w trakcie pobytu w Oddziale . Pacjenci mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty naszych sekcji rozwojowych, takich jak:

  • sekcje sportowe
    – piłkarska (uczestniczenie w turniejach piłkarskich na terenie śląska)
    – Taekwondo
  • sekcja muzyczna
  • sekcja ceramiczna
  • sekcja literacka
  • sekcja plastyczna
  • sekcja teatralna

Od początku istnienia naszej Społeczności Terapeutycznej każdego roku organizujemy obóz terapeutyczny z elementami surwiwalu.

Zapewniamy opiekę lekarza psychiatry, lekarza internisty oraz pielęgniarską.

Po zakończeniu terapii istnieje możliwość uczestniczenia w programie adaptacyjnym – Hostel Adaptacyjny w Gliwicach po wcześniejszym przygotowaniu indywidualnego planu rozwoju.

Dla pacjentów z uzależnieniami behawioralnymi od 3 lat prowadzimy program terapii osób ze współistniejącym uzależnieniem behawioralnym.

Ze względu na zdarzające się nawroty uzależnienia stworzyliśmy indywidualny program nawrotów dla naszych absolwentów