Menu Zamknij

„Dębowa”

Oddział stacjonarny działa na Dębowej od ponad 25 lat, aktualnie w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień FAMILIA Sp. z o.o. Jest to miejsce gdzie nasi pacjenci stawiają swe pierwsze kroki w programie terapeutycznym dla podwójnych diagnoz FAMILIA.

Do programu kwalifikowane są osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych ze współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi z terenu całej Polski. Rozpocząć terapię można w tutejszym oddziale detoksykacyjnym. Kadra oddziału to wysoko wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami uzależnionymi i chorymi psychicznie.

Na oddziale łączymy terapię z farmakoterapią, stabilizujemy stan psychiczny pacjenta motywujemy do dalszego leczenia. Pracujemy metodą zmodyfikowanej społeczności terapeutycznej z wykorzystaniem metody 12 kroków (Minnesota) i modelu poprawy zdrowia psychicznego.

Oprócz terapii behawioralnej stosujemy również farmakoterapię oraz elementy pracy psychodynamicznej. Każdy pacjent jest prowadzony w terapii indywidualnie jednocześnie uczestniczy w zajęciach grupowych w ramach społeczności terapeutycznej.

Pacjenci mają możliwość skorzystania z oferty zajęć rozwojowych, takich jak:

  • zajęcia sportowe
  • muzykoterapia
  • artterapia

Zapewniamy całodobowa opiekę lekarską i pielęgniarską, niezbędne konsultacje, pomoc socjalną, prawną.
Po zakończeniu hospitalizacji pacjent ma możliwość kontynuacji leczenia w Centrum Leczenia Uzależnień GS FAMILIA.